יבוא הזהב של הודו במאי קפץ ב- 677% ל- 5.83 מיליארד דולר

יבוא הזהב של הודו במאי קפץ ב- 677% ל- 5.83 מיליארד דולר

בר גינדי
|
05/07/2022

הדרישה לזהב עלתה בחודש שעבר בעקבות עונת החתונות

ייבוא הזהב של הודו במאי קפץ ב- 677 אחוזים לעומת אשתקד לרמה הגבוהה ביותר בשנה כשתיקון במחירים ממש לפני שחג חשוב ועונת החתונות הקפיצו את מחירי הקמעונאות של התכשיטים, כך אמר גורם ממשלתי ביום שני.
ייבוא גבוה יותר על ידי צרכנית מטילי הזהב השנייה בגודלה בעולם עשוי לתמוך במחיר הזהב המייצג, אולם הזינוק עלול להגדיל את הגרעון המסחרי של הודו ולהוסיף לחץ על הרופי החלש.
הודו ייבאה 101 טון זהב במאי בהשוואה ל- 13 טון בשנה הקודמת, אמר הגורם ביום שני אולם הציב תנאי לשמירה על אנונימיות שכן הוא אינו מוסמך לדבר עם התקשורת.
במונחי ערך, היבוא במאי קפץ מ- 678 מיליון דולר לפני שנה ל- 5.83 מיליארד דולר, כך אמר.
"צרכנים קמעונאיים חיכו לתיקון במחיר. כשהמחירים תוקנו במהלך חג ה-Akshaya Tritiya, הם מיהרו לחנויות התכשיטים," אמר הרשאד אג'מרה, הבעלים של JJ Gold House, סיטונאי בעיר המזרחית קולקתה שבהודו.
קניית זהב נחשבת סימן מבשר טובות במהלך חגי ההינדו והג'יין הנחגגים בשבוע הראשון במאי.
מחיר הזהב המקומי נפל במאי ל- 49,572 רופי ל- 10 גרם, המחיר הנמוך ביותר במשך כמעט שלושה חודשים.
הדרישה לזהב עלתה אף היא בחודש שעבר בשל עונת החתונות כאשר חתונות רבות נדחו מהשנה שעברה ל- 2022 מהשנה בעקבות המגבלות שהוטלו על מנת לרסן את התפשטות הקורונה, כך אמר סוחר ממומבי בעל חשבון ייבוא מטילים פרטי.
זהב הוא חלק משמעתי בנדוניית הכלות בהודו וגם מתנה פופולרית מהמשפחה והאורחים בחתונות.
יבוא הזהב בהודו ביוני עלול ליפול מתחת ל- 60 טון שכן הביקוש החל להיחלש בשל ההתאוששות במחירים, אמר הסוחר.

מקור: Shutterstock

כותב המאמר הוא בר גינדי מומחה למתכות יקרות ומייסד חברת בר הזהב המתמחה בליווי אישי לרכישה של מתכות יקרות הרצאות לחברות וקורסים מקצועיים בנושא זהב, כסף ומתכות יקרות להשקעה.

*המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכישה או מכירה של מתכות יקרות וכן אינם תחליף לייעוץ פיננסי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמה לעדכונים במייל

תודה על הרשמתך
דילוג לתוכן