יבוא הזהב השווייצרי של סין מזנק בכמעט 150% ביולי כאשר מחיר הזהב נסחר מתחת ל – 1,800 דולר

יבוא הזהב השווייצרי של סין מזנק בכמעט 150% ביולי כאשר מחיר הזהב נסחר מתחת ל – 1,800 דולר

בר גינדי
|
פורסם בתאריך: 15/09/2022

סין הגבירה את ייבוא הזהב שלה משוויץ ביולי, ורכשה הכי הרבה מטילי זהב מזה יותר מחמש שנים, על פי מנהל הלקוחות הפדרלי השוייצרי.
הביקוש מסין מתחיל לעלות במהלך חודשי הקיץ, כאשר שווייץ שולחת 80.1 טון זהב לסין, בשווי 4.6 מיליארד דולר.
זו עלייה חודשית של 146% והמשלוח הגדול ביותר מאז דצמבר 2016, כך הראו נתוני המכס השווייצריים ביום חמישי.
ביקוש מוגבר מסין מגיע כאשר הזהב ממשיך להיסחר מתחת לרמה של 1,800 דולר לאונקיה, כשהוא מאכזב משקיעי זהב רבים אך מספק נקודת כניסה זולה יותר למשקיעים לטווח ארוך.

לאחר שהגיע לשיא של יותר מ – 2,000 דולר לאונקיה בחודש מרץ, הזהב נמצא במגמת ירידה כשכמה אנליסטים מזהירים כי מכירה גדולה יותר עשויה להיות מעבר לפינה.
אנליסטים מצביעים על העלאות ריבית אגרסיביות של הפדרל רזרב ודולר אמריקאי חזק יותר כחלק מהמכשולים העיקריים המעכבים השנה את הזהב.

ידוע שהצרכנים הקמעונאיים של סין קופצים חזרה לשוק הזהב ברמות המחיר הנכונות. נוסף על כך, סין ראתה כמה הסרות סגרים הקשורות בקורונה (COVID), שעזרו להניע להניע את הביקוש למתכת היקרה.
הביקוש המוגבר מסין הקפיץ את יצוא הזהב של שווייץ ביולי, והעלה אותו ל – 186.2 טונות – הרמה הגבוהה ביותר מאז 2016.
"עליה גדולה בייצוא הזהב של שווייץ, כאשר סך כל יולי (202 טון) יותר מכפול מזה של יוני. זה גם הסכום החודשי הגבוה ביותר מאז דצמבר 2016 (297 טון). זינוק של 147% ביצוא לסין הוא הדחף העיקרי, אך עליות משמעותיות נצפות ברוב השווקים הגדולים", אמר האנליסט הבכיר של מועצת הזהב העולמית, בציוץ.

פירוט היצוא משוויץ למדינות אחרות הראה שהודו קנתה 15.8 טונות זהב ביולי לאחר רכישת 7.7. טונות בחודש הקודם, עליה של 105%.
מאידך, נתוני היבוא של שווייץ חושפים שהמדינה רכשה 261 ק"ג של זהב מרוסיה, מעט פחות מבחודש הקודם.
שווייץ ייבאה ביוני 284 ק"ג זהב רוסי בשווי של כ – 16 מיליון דולר, שהיה נמוך משמעותית מ -3 הטונות בשווי של כ – 200 מיליון דולר שיובאו בחודש מאי.

גורמים רשמיים בשווייץ השיבו כי מקורו של הזהב המיובא מרוסיה אך נשלח מבריטניה, והוסיפו כי המכס בודק אם הופרו סנקציות כלשהן.
בחודש אוגוסט, שווייץ אימצה את האיסור של האיחוד האירופי על קנייה, יבוא או הובלה של זהב ומוצרי זהב מרוסיה.
שווייץ היא מרכז מעבר עולמי לזהב וזו הסיבה שנתוני הייצוא של המדינה משמשים לעתים קרובות כמו מד שוק עבור אילו מדינות קונות זהב ומתי.

כותב המאמר הוא בר גינדי מומחה למתכות יקרות ומייסד חברת בר הזהב המתמחה בליווי אישי לרכישה של מתכות יקרות הרצאות לחברות וקורסים מקצועיים בנושא זהב, כסף ומתכות יקרות להשקעה.

*המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכישה או מכירה של מתכות יקרות וכן אינם תחליף לייעוץ פיננסי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לעדכונים במייל

תודה על הרשמתך
דילוג לתוכן