יבוא הכסף ההודי בקצב שיא ככל שהביקוש עולה

יבוא הכסף ההודי בקצב שיא ככל שהביקוש עולה

בר גינדי
|
20/09/2022


יבוא הכסף ההודי נמצא בקצב של פי שלושה השנה, כאשר משקיעים מהמרים שהמתכת הלבנה צפויה להתאושש ולהתגבר על ביצועי הזהב בעתיד הקרוב.
מחירי הכסף ירדו לשפל של שנתיים, ויחס הכסף-זהב עלה לכמעט 90-1, מה שמעיד על כך שהמתכת הלבנה מוערכת נמוך משמעותית בהשוואה לזהב.

"הביקוש להשקעות הגביר את היבוא", מנכ"ל חברת Amrapali Group Gujarat, מר Chirag  Thakkar אמר לרויטרס "המשקיעים צופים שהזהב של האיש העני ינצח את הזהב בשנים הקרובות". לפי הדו"ח של רויטרס, העלייה החדשה בביקוש לכסף בהודו עשויה לתמוך במחירים העולמיים.
המשקיע Umesh Patel רכש לאחרונה שני מטילי כסף. הוא אמר שלדעתו מחירי הכסף תוקנו יותר מדי ויחזרו חזרה בקרוב.
"לכסף יש ביצועים פחות טובים בהשוואה לזהב. אני מקווה שזה יעלה בצורה חדה כמו בתקופה של 2009-2011" הוא אמר, והוסיף כי הוא ראה 200% תשואות על השקעת הכסף שלו באותה תקופה.

יש סיבה להאמין ש Patel צודק.
יחס הכסף-זהב הגיע לשיא של שנתיים קצת יותר מ – 90-1 ביולי ונשאר קרוב לרמה הזו. זה אומר שצריך כמעט 90 אונקיות כסף כדי לקנות אונקייה של זהב. כדי לשים זאת בפרספקטיבה, הממוצע בעידן המודרני היה בין 40:1 ו- 60:1. במילים פשוטות, היסטורית, כסף נמצא במחיר נמוך מאוד בהשוואה לזהב. בשלב מסוים, יש לצפות שהפער הזה ייסגר.

התפיסה שהבנק הפדרלי ימשיך במלחמתו באינפלציה יצרה בחודשים האחרונים רוח נגדית משמעותית הן לכסף והן לזהב. שתי המתכות ראו לחץ מכירה משמעותי למרות סביבה אינפלציונית קיצונית ומיתון.
על פי נתונים זמניים של משרד המסחר והתעשייה, יבוא הכסף ההודי זינק ל – 5,100 טון במהלך שבעת החודשים הראשונים של 2022. זה מיצג עלייה מדהימה של 4536.3% מ – 110 טון שיובאו בתקופה המקבילה לפני שנה.

אנליסטים מעריכים שיבוא כסף להודו עשוי להגיע לשיא של 8,200 טון השנה.
יבוא הכסף ההודי הגיע ל – 2,218 טון ב – 2020 ו – 2,773 ב – 2021. זה ירד מהרמה הקדם-מגפתית של 5,969 טונות ב – 2019.
עם העלייה בביקוש, בנקים וסוחרי מטילים גובים פרמיות של עד 30 סנט לאונקייה על המחירים העולמיים.
ביקוש להשקעות אינו הגורם היחיד שמניע את יבוא הכסף ההודי לעלייה. הביקוש התעשייתי עלה גם כן. ממשלת הודו מציעה תמריצים צמודי-ייצור לחברות מקומיות וזרות לייצור אלקטרוניקה ופאנלים סולאריים במדינה.

צמיחתה של תנועת האנרגיה הירוקה צפויה גם להגביר את הביקוש לכסף המתכת היא מרכיב חשוב בייצור פאנלים סולאריים.
כ- 20% מהביקוש לכסף ההודי הוא תעשייתי, כאשר הביקוש הלא-תעשייתי לתכשיטים, כלי כסף והשקעות מהווה את שאר 80%.
בעולם, הדינמיקה של היצע וביקוש נראית טוב גם עבור כסף אפילו עם מיתון מתקרב. הביקוש להשקעות זינק בשנה שעברה וההיצע ירד. הביקוש התעשייתי ימשיך לעלות מונע על ידי הצמיחה של מגזר האנרגיה הירוקה. ממשלות צפויות לשמור על הטבה זו הפועלת גם בזמן שפל כלכלי. תפוקת המכרות נפגעה קשות מהשבתות עקב מגיפת הקורונה, אך תפוקת הכסף כבר הייתה בירידה, כאשר תפוקת המכרות ירדה במשך ארבע שנים רצופות.

כותב המאמר הוא בר גינדי מומחה למתכות יקרות ומייסד חברת בר הזהב המתמחה בליווי אישי לרכישה של מתכות יקרות הרצאות לחברות וקורסים מקצועיים בנושא זהב, כסף ומתכות יקרות להשקעה.

*המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכישה או מכירה של מתכות יקרות וכן אינם תחליף לייעוץ פיננסי המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לעדכונים במייל

תודה על הרשמתך
דילוג לתוכן